بیزینس کوچینگ در تبریز | بیزینس کوچینگ چیست؟


بیزینس کوچینگ در تبریز نقش مهمی در رشد و توسعه کسب و کارهای مختلف و تجاری سازی ایده های استارتاپی شهر تبریز دارد.  اکثر سازمان‌های موفق و برندهای معروف و شناخته شده، رشد خود را مدیون حضور کوچ‌ حرفه‌ای‌ (که سازمان آنها را آنالیز و رشد داده‌اند) می باشند. در ادامه با ما باشید تا به شکل تخصصی به راهنمای جامع بیزینس کوچینگ در تبریز بپردازیم.

کن بلانچارد یکی از برجسته‌ترین نویسندگان حوزه‌ی مدیریتی در کتاب «know can do» می گوید: اگر از یک بیزینس کوچ در کسب و کار خود کمک بگیرید، احتمال موفقیت شما از ۵ درصد به ۹۵ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

رئال ربات؛ تیم دیجیتال مارکتینگ، کوچینگ و مشاوره کسب و کار با کمک نیروی مجرب و کارکشته خود آماده همراهی کارفرمایان پروژه های زیر است:

کوچینگ کسب و کار با مشاوره بیزینس فرق دارد!

تاریخچه پیدایش بیزینس کوچینگ در تبریز و جهان

سالهای اولیه دهه هفتاد( 1970 میلادی)، نویسنده آمریکایی با نام تیموتی گالوی مجموعه‌ کتاب های «سری درونی Inner Series» نوشته و منتشر نمود.
گالوی در این کتاب‌ها مجموعه‌ای از ایده‌های جدید در مورد مربی‌گری یا کوچینگ و دستیابی به موفقیت همه جانبه در ورزش‌هایی نظیر تنیس و اسکی و هنر و موزیک را مطرح نمود. که نیازمند قدرت درونی فرد و انضباط فردی آنها بود.

مدل گالوی آنقدر محبوبیت داشت که به جز ورزشکاران افراد دیگر در مشاغل مختلفی نیز در زندگی شخصی و شغلی خود آن را پیاده کردند. آمریکا و مردمش تشنه ی ایده‌های جدید تیموتی گالوی بود و از سراسر آمریکا او را برای سخنرانی‌های مشاغل تجاری و کسب و کارها دعوت می‌کردند.

مقاله پیشنهادی رئال ربات به شما : آموزش تدوین مارکتینگ پلن

3+1 گام پروسه کوچینگ کسب و کار

 • اولین گام در بیزینس کوچینگ در تبریز مشخص کردن هدف است.
 • سپس باید در پی یافتن نقاط قوت و نقاط قابل بهبود کسب و کارتان باشید تا به چشم‌انداز واضح‌تری از رشد سازمان و نیازهای آن دست یابید.
 • حال باید برنامه‌ای طراحی کنید و ببینید برای رسیدن به اهدافتان چه اقداماتی صورت دهید.
 • در پایان باید میزان پیشرفت‌تان را در راه رسیدن به هدف ارزیابی کنید.

توجه : بیزینس کوچ و صاحب کسب و کار مطابق برنامه ای بسیار منسجم و منظم با هم ملاقات و مکالمه دارند تا؛

 • تمام تکالیف یا توافق‌هایی که در جلسه پیش تعیین شده بررسی شود.
 • اهداف و آرمان‌های صاحب کسب و کار برای تجارت خود در دوره بعدی کوچینگ مشخص گردد.
 • برنامه‌ای برای محقق شدن اهداف در دوره بعدی کوچینگ طراحی و تدوین گردد تا معین شود چه اقداماتی باید انجام شود.
 • توازن و تعادل مابین کار و زندگی کارفرمایان و کارمندان‌شان برقرار گردد.

بیزینس کوچینگ لازمه‌ی رشد و توسعه کسب و کارها!

مقوله ی حضور کوچ بیزینس در شرکت و موسسات چه دولتی و چه شخصی جزو مباحث پرطرفدار در حوزه تجارت الکترونیک محسوب می شود. مزایای وجود یک تیم بیزینس کوچینگ در تبریز یا کوچ کسب و کار در هر سازمانی به همراه مراحل، تکنیک، عملکرد خدمات ارائه شده به صاحبان کسب و کار در هر زمینه فعالیتی بسیار مهم است. از این رو تصمیم گرفتیم تا به موارد فوق بپردازیم.

هیچ فرقی ندارد که شما صاحب کسب و کارهای کوچک باشید یا مؤسس یک کمپانی چند میلیاردی و ملیتی بزرگ!
بیزینس کوچینگ به شما در مسیر رشد و توسعه کسب و کارتان حسابی کمک خواهد کرد.

این ابزار قدرتمند به افراد فعال در حوزه تجارت الکترونیک کمک می کند تا در مراحل تجاری سازی، اجرا و تحویل اهداف شرکت ها شده و در مدیریت تیم ، عملکرد اصولی و…به موفقیت برسید. و علاوه بر این شما را در رسیدن به یک درک عمیقی از مهارت، قوت و ضعف، فرصت، تهدید، سایر احتمالات برسید.می توان نسبت به هدف های بیزینس خود آگاه تر شده و با بصیرت بالایی میزان بازگشت سرمایه و سودآوری بیشتری را جذب کرد.

مزیت اصلی کوچینگ بیزینس

به طور کلی شرایط هر یک از کسب و کارها با سایر موارد زمین تا آسمان فرق دارد، نمی‌توان با استفاده از نوشتن یک فرمول جادویی چنین ادعایی داشت که افزایش میزان حجم فروش و سوددهی کلیه شرکت ها و فروشگاهها، سازمان‌ها و… را شاهد خواهیم بود!
با جاسازی و رشد فرهنگ به کار بستن نیروی کوچینگ در هر بیزینس چه آنلاین و مدرن. چه کسب و کارهای فیزیکی و سنتی قادر هستید. میزان پتانسیل و ظرفیت رشد و توسعه خود را به عنوان مدیریت کسب و کار و پرسنل و نیروی انسانی تیم افزایش دهید. و همچنین تیم در مورد عملکرد کلی بهینه و نتیجتاً درصد راندمان کسب و کار خودتان بیشتر و بهتر از سابق گردد.

مزایای داشتن بیزینس کوچینگ چیست؟

دادن انگیزه و تشویق از عناصر اساسی مزیت بیزینس کوچینگ برای کسب و کارهای گوناگون محسوب می شوند. کوچ کسب و کارهای متنوع در شهر تبریز با برترین رزومه کاری و تجربه پیشبرد مشاوره و… را از رئال ربات بخواهید.

 • ارتقاء مهارت‌های رهبری
 • کمک به رسم نقشه راه موفقیت در بیزینس  
 • رسیدن به دیدگاه واضح‌تر از کسب و کارها
 • برداشتن باورها و سایر موانع از سر راه خود
 • پیشبرد کسب و کارها طبق ارزش‌ و اهداف شخصی
 • نوشتن و تنظیم پلن استراتژیک متناسب با فرصت‌ها
 • فراهم‌سازی محیطی ایده‌آل به جهت رشد و ترقی کارکنا‌ن‌ سازمان‌
 • انتخاب و استخدام یا جذب بهترین و مناسب‌ترین افراد در اکوسیستم خود.
 • شناخت باورهایی که بیزینس را محدود یا مختل می کند یا از حرکت به سمت جلو بازمی دارد.
 • کمک به جذب و پرورش نیروی انسانی و تربیت پرسنلی که پاسخگو (مسئولیت پذیر)، با بازدهی و عملکرد بسیار بالایی هستند.

بیزینس کوچ (Business Coach) کیست؟

دقت داشته باشید که بیزینس کوچ یا مربی کسب‌ و کار یک مربی و رهبر است، نه مشاور! درواقع بیزینس کوچ (Business Coach) شخصی است بسیار مجرب که در راه‌ اندازی کسب‌ و کار آنلاین یا هر بیزینس دیگری موفق عمل کرده است. وی می‌تواند به صاحبان کسب‌وکار در افزایش فروش و موفقیتشان کمک کند و برای رشد بیشتر آن‌ها برنامه‌های مختلفی را تدوین کند.

چگونه می‌توانم یک بیزینس کوچ موفق باشم؟

پاسخ کوتاه به این سؤال این است که دریکی از دوره‌های آموزشی مورد تأیید ICF شرکت کنید. در عین‌ حال، آکادمی کوچینگ FCA، آموزش‌ها و حمایت‌های تکمیلی در قالب کوچینگ های گروهی را ارائه می دهد. این موسسه به کوچ‌ها برای کشف نقاط قوت و پیدا کردن جایگاه ویژهٔ خود در بازار را به دانشجویان و کوچ‌ها کمک می کند.

معرفی بیزینس کوچ ایرانی معروف

بیزینس کوچینگ در تبریز کلمه ای فراگیر است. به انواع مختلف کوچینگ های سازمانی و کسب‌وکارها اشاره دارد. این حرفه توسط کوچ‌های داخل سازمانی و خارج سازمانی انجام می‌شود که با عناوین مختلفی معرفی می‌شوند. فارغ از عنوان این افراد متخصص، بیزینس کوچ‌ها با همان مفهوم تمرکز دوسویه بر روی مراجع و سازمانش تعریف می‌شوند.

 • کوچ شرکتی
 • کوچ مدیران ارشد
 • کوچ اجرائی
 • کوچ رهبری
 • کوچ توسعه‌ سازمانی و غیره

1_ مسیح جوادی

بنیان‌گذار اولین مرکز تخصصی بیزینس کوچینگ ایران (Iran Business Coaching) به اختصار IBC، تحلیلگر و استراتژیست ارشد کسب و کار، فارغ التحصیل دوره های بین المللی فدراسیون کوچینگ جهانی، مدیر عامل موسسه بین المللی تحلیل کسب و کار (شعبه ایران)، بیزینس کوچ حرفه ای بین المللی بوده و مدرک بین الملی FCA خود را از آکادمی بین المللی کوچینگ دریافت کرده است. مسیح جوادی توانست اولین نفر در ایران باشد که بیزینس کوچینگ در ایران را به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای اجرا کند. یکی از نقاط قوت مرکز بیزینس کوچینگ ایران داشتن رابطه نزدیک با کارآفرینان مطرح اینترنتی کشور است.

قائم مقام مرکز بیزینس کوچینگ ایران، آرزو چیتگر نام دارد. او یکی از مهره های اصلی و یاران نزدیک مسیح جوادی است که با شعار «هر بانوی ایرانی، یک بیزینس کوچ» بانی برگزاری اولین همایش بزرگ کوچینگ بانوان (فرشتگان ثروت‌ ساز) در ایران شد.

2_ ماهان تیموری

محمد رسول تیموری ملقب به ماهان تیموری بنیانگذار هوش مالی در ایران است. ماهان تیموری تا به الان برای بیش از ۱۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و در ۴۰۰ سمینار حضور یافته و بیش از ۳۶۰ ساعت کارگاه آموزشی برگزار کرده است. او می گوید رسالت من این است که به مردم کمک کنم تا به بالاترین سطح ثروت برسند.

ماهان تیموری معتقد است که افراد برای ثروتمند شدن باید روی سه چیز کار کنند:
ذهنیت، شخصیت و مهارت به گفته خودش این جمله رمز موفقیت وی در این سال ها بوده است. دوره آموزشی ایشان با نام دوره ‌ی هوش مالی پلاس تاکنون بیش از ۸۰ هزار دانش آموخته داشته است که ۲۵ هزار نفر از آنها توانسته اند به نتایج فوق العاده‎ ای از این دوره دست یابند.

3_ تیمور میری

تیمور میری به همراه مریم معتمد؛ بنیان‌گذاران آکادمی FCA (موسسه کوچینگ فارسی ‌زبانان) در سال ۹۲ هستند.
آقای میری اولین فارسی زبان است که موفق به دریافت مدرک بین المللی MCC ؛ بالاترین سطح مدرک در فدراسیون بین المللی کوچینگ یعنی ICF شده اند.
تیمور میری حدود 20 سال تجربه در صنایع نفت و گاز و بیش از 30 سال تجربه رهبری دارد. او کوچ حرفه ای مورد تایید مؤسسه گالوپ (Gallup) به عنوان کوچ نقاط قوت و دارای بالاترین تأییدیه (MCC) از فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) می‌باشند.
این بیزینس کوچ موفق ایرانی از بنیانگذاران و کادر رهبری انجمن کوچینگ فارس زبانان (FCCI) و مدیر مسئول شرکت MTMi با تمرکز به ارتقاء سطح مدیریت و کار تیمی در انگلستان می‌باشد.

آقای میری از سال ۲۰۰۳ میلادی بیزینس شخصی خود را شروع است. میری در حال حاضر با هولدینگ‌ و شرکت‌های کوچک و بزرگ بین المللی و SME در سراسر دنیا به‌خصوص اروپا و خاورمیانه به منظور پشتیبانی و رهبری تیم آنها برای افزایش و بهبود عملکردشان همکاری می‌کند.
آقای تیمور میری از سال ۲۰۱۳ تحت نظارت فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) در حال برگزاری دوره های آموزشی مهارت‌های کوچینگ می باشد و برای فراگیران خود از طرف این فدراسیون مدارک معتبر ارائه می نماید.

4_ محمود معظمی، گران قیمت ترین بیزینس کوچ ایرانی !

محمود معظمی ساکن کانادا و دارای چندین مدرک دانشگاهی می باشد. او دانش‌آموخته کارشناسی در رشته‌ی بیولوژی از دانشکده علوم دانشگاه تهران است و کارشناسی‌ارشد بیوفیزیک را با امتیاز +A از مرکز تحقیقات بین‌المللی بیوشیمی و بیوفیزیک (I.B.B) وابسته به دانشکده علوم دانشگاه تهران در سال ۱۳۵۷ دریافت کرده است. اما ایشان به مدارک دانشگاهی، درجات علمی‌، تعدد آنها و اعتبار دانشگاه‌ها و موسساتی که از آن‌ها مدرک گرفته، افتخار نمی کند!

«خودت را دوست بدار و کمک کن تا دیگران نیز خود را بیشتر دوست بدارند» این شعار اصلی آقای معظمی است که در آموزش‌های خود ترویج می‌دهد و خود او عمیقا به این جمله ایمان دارد.

این بیزینس کوچ موفق ایرانی با توجه به شرایط اقتصادی وخیم مردم در دوران شیوع کرونا ویروس تصمیم گرفت تا به کسانی که نیاز به کوچ دارند و خواستار تغییر در زندگی و رشد و پیشرفت می باشند اما توان مالی ندارند و دست شان تنگ است و نمی توانند هزینه های مالی شرکت در این دوره ها را بپردازند، خدمات کوچینگ ارائه دهد. او می‌گوید: «در این شرایط دشوار کشور، من داوطلب شدم، تا به مردمان مسئولیت‌پذیر و توانمند سرزمینم را یاری دهم تا به بهترین‌های خود دست یابند و متقابلاً با تلاش و تعهد آنان ایران را بیش از پیش آبادتر و سربلندتر سازیم»

چنانچه قصد دارید جزو لیست بهترین های این حوزه باشید، پیشنهاد خود را با کارشناسان ما در رئال ربات مرکز بیزینس کوچینگ در تبریز و برترین شرکت دیجیتال مارکتینگ در تبریز در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

طراحی شده با ❤️ در شرکت دیجیتال مارکتینگ رئال ربات